Ohjaajille

Materiaalia ohjaajille

Tässä ohjeita ja materiaaleja kootusti ohjaajille käytettäväksi

Ohjeita ja sääntöjä

Työntekijän ohjeita
Telinevoimistelujaoston ohjeistuksia työntekijälle 16.11.2017.pdf

Ylivieskan voimistelu ja liikunta ry:n säännöt


YVOLI saannot.pdf

Ohjaajan pelisäännöt
YVOLIN ohjaajan pelisäännöt 2017.pdf

Ohjeita valmentajalle
YVOLIN Valmentajalle.pdf

Lomakkeita

Palkkiolomake
Palkkiolomake2017.pdf

Matkalasku
YvoliMatkalaskupohja.pdf

Tuntilista
YVOLIN TUNTILISTA.pdf


RYHMÄT KAUSI 2018 – 2019


HARRASTERYHMÄT TYTÖT

H1 su 11.30 – 12.30 5-8 v tytöt Juulia ja Sofia L.

H2 su 18.30 – 19.30 yli 12 v tytöt Viivi V. ja Neea M.

H3 ma 16 - 17 5-7 v tytöt Kiia K. ja Vilma S ja Fiina O.

H4 su 13.30 – 14.30 6-8 v tytöt Fiina O. ja Heidi S.

H5 ti 19.45 – 20.45 9-12v tytöt Hilda V. , Iida N. Ja Sofia R.

H6 ke 19.30 – 20.30 7-10 v tytöt Iida N. Ja Vilma S.

H7 la 17.30 – 18.30 7-9 v tytöt Viivi V., Neea M. Ja Noora L.

H8 la 18.30 – 19.30 yli 9 v tytöt Viivi V., Neea M. Ja Noora L.

H9 ma 18.45 – 21 / Ninni ”vain vanhat kilpavoimistelijat”

HARRASTE POJAT

P1 la 11.15 – 12.15, to 16 – 17.15/ Miro

P2 la 13.15 – 14.15/ Miro

OPEN GYM

la klo 12.15 – 14.15/ Miro

TELINETENAVAT 1 JA 2

Su 9.30 -10.30 TT1 3-5 v tytöt ja pojat Juulia ja Sofia L. Ja Saijamari M.

Su 10.30 -11.30 TT2 3-5 v tytöt ja pojat Juulia ja Sofia L. ja Saijamari M.

POJAT KILPA

Ti 16.15 – 18.30/ Miro

To klo 17 – 19.15/ Miro

La 14.15 – 16/ Miro

Su 11.30 – 13.30/ Sergey + Miro

Yht. 6 h

SAFIIRIT

ma 18.45 – 20.45/ Ninni

ti 17.45 – 19.45 / Sergey + Miro

to 19-21/ Sergey + Miro

pe 15.45 – 17.45/ Sergey

su 15 – 18/ Sergey

Yht. 11 h

BERYLLIT

ma 16.15 – 18.15 / Sergey

ke 17.30 – 19.30 / Kiia K.

pe 17.45 – 19.45 / Sergey

su 13.15 - 15/ Sergey + Miro

Yht. 8 h

KVARTSIT

ma 18.15 – 20.30 / Sergey

ti 17.45 – 19.45 / Jenni, Henni, Essi

to 17.15 – 19/ Sergey + Miro

su 15 – 17/ Ninni

Yht. 7h 30 min.


AMETISTIT

ti 16.15 – 17.45/ Sergey

ke 16 – 17.30/ Kiia K.

to 16 – 17.30 / Sergey

su 17 – 18.30 / Kiia

Yht. 6 h 15 min.


OPAALIT

ti 19.45 – 21.15/ Sergey

ke 18.45 – 20.45 / Karoliina ja Oona

su 18 – 19.30/ Karoliina ja Oona

Yht. 5 h 30 min.


MERIHELMET

ma 17 – 18.30/ Kiia ja Aada

ke 16.30 – 18.15/ Kiia ja Aada

Yht. 3 h 15 min.


AIKUSET

la 16 – 17.30


CHEERLEADING

Voikkari:

Cheerleading1 Edustus la 14.45 – 16.15/ Miisa

Cheerleading2 yli 13 v./ alle 13 v. la 16.15 – 17.45/ Miisa

JEDULLA:

Ti 17.30 – 18.15 Mini 4-6 v.

Ti 19 – 20.30 Sennut yli 16 v.

Ke 17 – 18 Alle 13 v. harraste

Ke 18-19.30 Edustusryhmä

To 17.30 – 19 Edustusryhmä

Pe 17 – 18 Yli 13 v. harraste

Pe 18 – 19 Sennut yli 16 v


PERHELIIKUNTA ?

la 9 – 10.15 ( onko valvontaa vaiko vain omalla vastuulla?)


SENIORIT

to klo 14.30 – 16/Hannu tai Miro



   
Lisää uutisia
Telinevoimistelu
«  Lokakuu   »
Kategoriat